Charakteristika a náplň činnosti

Diagnostika

Prevencia

Liečba

Spôsoby poskytovania starostlivosti

O akupunktúre

EAV, EAV-L

Fyzikálna cievna terapia Bemer classic

Fyzikálna cievna terapia Bemer classic

Biodermálne nite Bio-Meyisun

Zeel-Heel, Traumell S

Kineziotejping

Fyzioterapia, individuálne cvičenie a klasická masáž

Vedúci pracoviska

Ordinačné hodiny

Objednanie termínu

Cenník

Ako nás nájdete

 
  Okrem manuálnych techník ako je postizometrická relaxácia (PIR), mäkké a mobilizačné techniky a trakcie vykonávané ako doplnok k akupunktúre ponúkame aj tieto veľmi účinne možnosti rehabilitačnej liečby:

Pilates medicalPilates medical - je terapeutický systém špeciálnych rehabilitačných cvičení, ktoré sú zamerané na prevenciu a liečbu porúch pohybového aparátu u ľudí ktorejkoľvek vekovej skupiny. Toto cvičenie napomáha k odstráneniu nepríjemných bolestí tým že spevňuje svalstvo celého tela. Takisto zlepšuje ohybnosť, silu, koordináciu a rovnováhu. Opakovaným cvičením dosiahnete primeranú telesnú kondíciu. Zmyslom tejto aktivity je najskôr odstránenie bolestí a neskôr ako prevencia sa stáva samozrejmou súčasťou Vášho života.

SM - systémSM- systém znamená Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice. Je to súbor cvičení, ktoré navracajú telu schopnosť stabilizácie prostredníctvom svalových špirál.

Aktívnym cvičením sa dajú odstrániť bolesti chrbtice, rôzne deformity a preťaženie veľkých kĺbov. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej a pomaly rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové skupiny. Dochádza aj k zapájaniu šikmých brušných svalov a natiahnutiu chrbtice smerom hore. Tým uľavuje od bolestí chrbta, regeneruje platničky a kĺby. Učí Vás to správnemu držaniu tela a správnej chôdzi. Cvičenie je taktiež vhodné pre tehotné, kde si správne posilnia brušné svaly, svaly panvového dna a uvolnia často stuhnuté svaly pozdĺž chrbtice. Vývoj dieťaťa bude podporený prirodzenou mobilizáciou brucha a nebude rušené napätím v chrbte. Jedinečnou výhodou tohto cvičenia je, že umožňuje rehabilitáciu aj v akútnom štádiu a dokonca jej pravidelným cvičením vedie k odstráneniu príčin bolestí u "vyskočenej platničky". Je jednou z najúčinnejších metód ako predísť, či sa zbaviť bolesti chrbta.

Cvičenia na nestabilných plošinách (robustná nestabilná plošina a Bosu) a dynamické cvičenia na Body roller.
Prispievajú k rozvoju koordinácie pohybu, k aktivizácii a posilneniu stabilizačných svalových partií uložených v hlbších vrstvách tela (najmä chrbtice a chodidiel), ktoré sa inak veľmi obtiažne precvičujú. Cvičenie na balančných nestabilných plošinách trénujú aj rovnováhu.

Klasická masážKlasická masáž chrbta pomáha udržiavať svaly v dobrej kondícii tým že zlepšuje ich prekrvenie a pôsobí na ne uvoľňujúco a tým aj protibolestivo. Veľmi efektná je najmä v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížovej oblasti. Dotyky a hmaty pri masáži pomáhajú účinne zbavovať sa vnútorného napätia a stresu. Je veľmi vhodným doplnkom po cvičení a je možnosť zakončiť ju ešte prehriatim svalov chrbta soluxom.