Charakteristika a náplň činnosti

Diagnostika

Prevencia

Liečba

Spôsoby poskytovania starostlivosti

O akupunktúre

EAV, EAV-L

Fyzikálna cievna terapia Bemer classic

Fyzikálna cievna terapia Bemer classic

Biodermálne nite Bio-Meyisun

Zeel-Heel, Traumell S

Kineziotejping

Fyzioterapia, individuálne cvičenie a klasická masáž

Vedúci pracoviska

Ordinačné hodiny

Objednanie termínu

Cenník

Ako nás nájdete

 
  Snažíme sa o spojenie modernej medicíny s akupunktúrou telovou a ušnou, EAV, homeopatiou a špeciálnymi rehabilitačnými postupmi pri dodržiavaní celostných princípov. Tak vytvárame predpoklady pre úspešné liečenie mnohých stavov, aj takých ktoré sú často problémom súčasnej medicíny, ako napríklad: funkčné poruchy,alergie a poruchy imunity (ekzém, senná nádcha), bolesť akútna aj chronická (migrény, neuralgie, bolesti svalov, chrbtice a kĺbov končatín – aj reumatické), primárna ženská neplodnosť, nočné pomočovanie, chronický únavový syndróm, psychosomatické a civilizačné ochorenia ako stavy prepracovanosti (tzv. manažérska choroba, alebo novšie aj tzv. "syndróm vyhorenia"), chronická únava, zlé zvládanie stresu, úzkosti, depresie a stavy telesného alebo duševného napätia, ochorenia tráviaceho ústrojenstva (črevná dysbióza), priedušková astma, chronické zápaly dýchacích a močových ciest a tráviaceho systému, svalové tiky,neuralgia trojklanného nervu a ochrnutie tvárového nervu a iné ochrnutia, koreňové nervové dráždenie, nespavosť, obezita, poruchy hybnosti, tinnitus (hučanie a pískanie v ušiach) a poruchy sluchu, prejedanie sa a závislosť na sladkostiach a mnohé iné ochorenia.

Pokiaľ ide o akupunktúru, táto je v histórii celej medicíny najčastejšie používaným liečebným postupom overeným počas tisícročí na biliónoch pacientov. Jej výsledky boli preverené a potvrdené tiež modernou vedeckou a klinickou medicínou. A aj v súčasnosti je najviac rozšírená a používaná, pretože sa ňou lieči viac ako tretina ľudstva na celej zemi. Akupunktúra je fyziologická liečba, ktorá dokáže organizmus vyladiť a detoxikovať. Vie regulovať a usmerniť životné procesy, zvýšiť odolnosť a obranyschopnosť organizmu a pôsobiť protibolestivo čím napomáha k zvýšeniu kvality života.

Metodicky správne vykonaná akupunktúra je úplne bezpečná a nemá nijaké vedľajšie nepriaznivé účinky. Tým, že pomáha zmenšovať množstvo používaných liekov (analgetík, sedatív, antidepresív) zmenšuje nebezpečenstvo patológie farmakoterapie, chráni vnútorné prostredie človeka pred poškodením z nadmerného príjmu liekov, pred ich nepriaznivými vedľajšími účinkami a znižuje celkové náklady na liečbu. Akupunktúra urýchľuje proces liečby a skracuje dobu rekonvalescencie i pracovnej neschopnosti. Možno ju použiť vo všetkých fázach ochorenia a dokonca aj v prípadoch, keď bežná konvenčná liečba zlyhala, ako aj u pacientov, u ktorých sú klasické postupy kontraindikované pre vek, onkologické ochorenie alebo celkovo nepriaznivý telesný stav.